Коли краще не сідати за кермо автомобіля

Коли краще не сідати за кермо автомобіля

Почнемо з того, що вживання спиртного є головною причиною, коли сідати за кермо категорично забороняється. Причому від автомобіля варто утриматися не лише конкретно в день прийняття спиртних напоїв, а й ще добу після. Причиною служить не тільки небажана зустріч зі співробітником дорожньої поліції, а й небезпека, яку являє нетверезий водій для всіх учасників дорожнього руху. А такими, як відомо, є не тільки інші водії, а й пішоходи. У яких ще випадках не рекомендується сідати за кермо, розглянемо у цій статті.

Відомо, що алкоголь та наркотичні засоби викликають у людини, яка їх приймає стан сп’яніння. Внаслідок цього, такий водій має уповільнену реакцію, він не здатен адекватно сприймати те, що відбувається на дорозі. У нього знижується концентрація уваги і навіть настає відчуття сонливості. Такий водій запросто може заснути за кермом, що загрожує всім учасникам дорожнього руху страшною катастрофою. Саме тому стан такого сп’яніння – це основна причина, коли краще за кермо не сідати.

Але не тільки прийняття алкогольних і наркотичних засобів є причиною, коли краще за кермо не сідати. Не вчиняти такі мандри автомобілем рекомендується також тим водіям, які зазнали сильного стресу напередодні поїздки або в той самий день.

Це може бути як і негативна емоція, так і навіть позитивна, стан стресу також притупляє увагу, підвищує неуважність. Стрес, як відомо, провокує потужний викид гормону адреналіну, який, з одного боку збільшує всі фізичні можливості людини; але, з іншого боку, той же адреналін допомагає концентрувати увагу на якійсь одній, конкретній меті. І не факт, що цією метою буде дорога під колесами автомобіля.

Коли краще за кермо не сідати

Ще однією з причин, коли краще за кермо не сідати, є будь-яка хвороба водія, що змушує його приймати медикаментозні препарати.

Серед ліків є дуже багато психотропних засобів, що викликають пригнічення центральної нервової системи. Ці препарати також є провокаторами млявості та сонливості. А це у свою чергу, призводить до сповільненості координації рухів, які можуть неминуче привести до аварії на дорозі.

Водіям, які приймають будь-які препарати медичного призначення, рекомендовано ретельно знайомитися з анотацією. І якщо в ній зазначено, що варто утриматися від керування транспортними засобами та від будь-яких інших дій, що вимагають підвищеної уваги, то слід чітко слідувати рекомендаціям.

Зовсім не рекомендується сідати за кермо людям, які мають хронічні захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, центральної нервової системи. Будь-яке з цих захворювань може призвести до несподіваних «поворотів» на дорозі під час поїздки. Кожен водій, який має одне з перерахованих вище захворювань повинен пам’ятати, що є потенційною небезпекою для інших учасників дорожнього руху.

Краще не сідати за кермо, якщо ви ще вкрай недосвідчений водій, а за вікном несприятливі погодні умови: снігопад, сильний вітер, ожеледь, гроза. При відсутності досвіду ви можете стати не тільки причиною затору на дорозі, але і спровокувати аварію, не впоравшись з керуванням. Тому набирайтеся досвіду не поспішаючи, лише в гарну погоду.

Несправний автомобіль також повинен стати для вас причиною, коли краще не сідати за кермо автомобіля. Ні в якому разі не сподівайтеся на те що саме вас пронесе. Може не тільки не пронести, але і коштувати життя вам, вашим пасажирам і всім учасникам дорожнього руху. Тому, завжди перед поїздкою проводьте техогляд автомобіля, щоб бути впевненим, що з авто все в порядку.

Ну і головна рекомендація: Завжди сідайте за кермо тільки добре відпочивши і виспавшись. Водій, який добре себе почуває фізично і психологічно – це хороший водій, який піклується про безпеку дорожнього руху.

Залишити відповідь