Заміна масла в двигуні. Корисні поради.
Питанням про те, як часто слід міняти масло в двигуні, задаються багато автомобілістів. Пов’язано це з тим, що однозначної відповіді на це питання немає. Як стверджують досвідчені працівники СТО, на потребу в проведенні подібної процедури впливає маса чинників, тому для кожного автомобіля проміжок між замінами масла буде різним. Але як би там не було, провести заміну масла може практично кожен водій, навіть зовсім недосвідчений. А от заміна масляних фільтрів – справа складніша. Чи потрібно проводити їх заміну з такою ж регулярністю, як і заміну масла? Давайте розберемося в цій статті.
Рекомендації автовласникам по заміні масла: з якою періодичністю його потрібно міняти і яке обрати?
І так, в першу чергу розберемося з тим, навіщо міняти масло і як часто слід проводити таку процедуру. Якщо звернутися за порадою до виробників автомобільних масел і масляних фільтрів, то вони в один голос стверджують наступне: для автомобіля, який експлуатується з середньою інтенсивністю, важливо проводити заміну масла в двигуні не менше, ніж один раз на рік. Тобто, мова йде про автомобілі, які за рік намотують дистанцію приблизно 15 тис. км.
Багато це чи мало сказати важко, оскільки все залежить від потужності двигуна, його зношеності, а також досвідченості самого водія. Найчастіше, навіть з більш значним пробігом двигун не потребує заміни масла, хоча буває і навпаки. З іншого боку, багато автовласників проїжджають і більші відстані на своєму «залізному коні». Тому таку «критичну» на думку виробників мастил відстань машина може подолати і за коротший термін.
Те ж саме можна сказати і про їзду по міських вулицях, коли доводиться проводити багато часу в заторах. Подібна їзда досить негативно відбивається не тільки на стані двигуна, але і на стані мастила, яке в ньому знаходиться. Якщо водієві часто доводиться здійснювати різкі переходи з їзди на холостому ходу до різкого підвищення оборотів (наприклад, коли він нарешті виїжджає з довжелезної пробки і намагається швидко набрати розгін), деталі двигуна непоправно зношуються. Але крім цього, забруднюється і масло, оскільки в нього потрапляють продукти від тертя рухомих деталей мотора. Все це веде до того, що мастило доводиться міняти частіше.
Так, при дуже частих переміщеннях автомобіля на малі відстані і його експлуатації на поганих дорожніх ділянках, серпантинах і важких підйомах, заміну і фільтрів, і масла, проводять вже після пробігу в 7-10 тис. км. Але навіть якщо ви вже змогли приблизно зорієнтуватися, наскільки часто Вас необхідно проводити заміну масла, виникає ще одне питання: яке масло вибрати?
На сьогоднішній день існує безліч виробників подібної рідини. І якщо одні з них славляться просунутим брендом, інші привертають водіїв більш доступною ціною. Більш того, існують варіації і по типу масла, оскільки сьогодні можна легко знайти як синтетичні масла, так і напівсинтетичні. Більшість автовласників ведуться за рекламою, особистим досвідом або ж за порадами своїх друзів. Хто з них має рацію відповісти важко.
Відносно вибору мастила, фахівці все ж рекомендують звертати увагу на рекомендації автоконцернів, які є виробником вашого автомобіля. Справа в тому, що під час випробувань автомобіля вони вже проводили підбір масла, яке найкраще підходить конкретному типу двигуна. Найчастіше за таке масло доводиться трохи переплачувати, проте «здоров’я» автомобіля річ цінніша, при чому, і в матеріальному плані також.
Поетапний опис процесу заміни масла
Дуже важливо знати, що злив автомобільного мастила необхідно проводити тільки з розігрітого двигуна. Тобто, його проводять або відразу ж після поїздки, або ж спеціально прогрівають двигун до стану звичайної робочої температури. Надалі вся заміна масла полягає в наступних етапах:
- для зручності роботи автомобіль найкраще загнати на спеціальний підйомник або ж на оглядову яму;
- відкриваємо капот і в першу чергу знімаємо пробку з маслоналивної горловини автомобільного двигуна;
- знімаємо бризговик, який виконує роль захисту двигуна;
- проводимо очищення пробки маслозливного отвору, який знаходиться на масляному картері двигуна;
- послаблюємо затяжку пробки;
- ставимо під отвір ємність для зливу масла і остаточно вивертаємо пробку;
- чекаємо, поки з двигуна витече все масло;
- найзручніше використовувати лійку або горловину від звичайної пластикової пляшки – тоді масло стече швидше і акуратніше. Обов’язково враховуйте, що масло в розігрітому двигуні гаряче, дотримуйтесь правил безпеки, щоб не обпектися;
- закручуємо пробку назад.
По суті, після цього можна відразу ж заливати нове масло. Однак, якщо його заміна не проводилася дуже давно, то для оптимізації роботи двигуна потрібна додаткова промивка системи змащення.
Для цього в двигун заливається спеціальне промивне масло або ж те мастило, яке ви збираєтеся використовувати в подальшому. Дуже багато масла заливати не потрібно, буде досить, якщо його рівень підніметься до найнижчої позначки щупа (тобто до індикатора рівня масла). Потім запускаємо на хвилин 10 двигун, щоб він попрацював на холостому ходу.
Поради та рекомендації досвідчених автовласників по заміні масла і масляного фільтра
Крім вищезазначеної інформації, хочемо також поділитися з вами корисними порадами, які допоможуть продовжити роботу двигуна і зробити їзду більш комфортною:
- Не лінуйтеся часто міняти масляний фільтр. Адже затримати весь той пил і бруд, який потрапляє в двигун разом з повітрям, не здатен жоден фільтр. Також, значна частина забруднень потрапляє на нього і разом з паливом.
- Багато автомеханіків можуть порадити вам вакуумну «експрес» заміну масла в двигуні. Але не дивлячись на всі переваги такої заміни, після неї в двигуні залишається дуже багато відпрацьованого масла, чого можна уникнути при традиційному зливі. З цієї причини, вакуумну заміну рекомендується чергувати з традиційною, роблячи не такий тривалий інтервал між ними.
- Відмовтеся від присадок і добавок в моторне масло. На практиці перевірено, що позитивний ефект від таких домішок короткочасний, в цілому вони тільки шкодять роботі двигуна.
- Купуйте лише хороші фільтри і тільки необхідних вам розмірів. Економити на них не варто, оскільки чим гірше фільтр – тим швидше буде зношуватися двигун і частіше доведеться проводити заміну масла.
- Контролюйте рівень масла в двигуні. Якщо його буде занадто мало – деталі будуть дуже швидко зношуватися. При надлишку масла також буде страждати весь автомобільний механізм.
Виконання таких простих рекомендацій і вказівок допоможе налагодити роботу автомобіля і зробити їзду безпечною. Не лінуйтеся приділяти увагу своєму «залізному коню», якому ви практично кожен день довіряєте своє життя і життя своїх пасажирів.
One thought on “Заміна масла в двигуні. Корисні поради.”
Міняв масло на Дачія Сандеро 2017 р.в. Не знайшов ключа для відгвинчування фільтра. Об’їхав шість магазинів, щоб купити такий ключ. Не купив. Бо ключів багато і різних. А потрібного немає. Що робити? Вирішив їздити далі і цікавитися як міняють масло інші водії таких машин. Може хто знає де взяти иакий ключ?