Антифриз якого кольору кращий?
На сьогоднішній день на автомобільних ринках пропонується безліч антифризів, що відрізняються за ціною, виробником та забарвленням. Так існують охолоджуючі рідини зелених, червоних і синіх кольорів. Чи є між ними якась різниця, і чи слід звертати увагу на колір антифризу, про це поговоримо у статті.
Антифризом серед водіїв прийнято називати етиленгліколь, з наявністю у ньому є силікатів, які запобігають появі корозії в алюмінієвих деталях двигуна.
Щоб не вводити нікого в оману відразу скажемо: Кольорове виконання охолоджуючої рідини ні як не впливає на її технічні характеристики та властивості, це всього лише рекламний хід компаній виробників, щоб виділити свою продукцію серед конкурентів. Колір антифризу залежить всього-на-всього від використовуваного на виробництві барвника.
Зустрічаючи у продажі їдкі кольори антифризів, не варто їх відносити до будь-якої особливої групи преміумних рідин. Це всього лише охолоджуюча рідина з доданою флуоресцентною присадкою, яка стає важливою при проведенні діагностики системи охолодження автомобіля на наявність негерметичності. При освітленні підкапотного простору ультрафіолетовою лампою, стає добре видно протікання даного антифризу.
Основна причина додання кольору антифризу, це допомога водію виявити несправності та витоки в системі охолодження автомобіля, цим і пояснюються яскраві кольори рідини для охолодження. Більшість автомобільних компаній застосовують помаранчевий або червоний колір антифризу, термін його працездатності становить 150 тис. км. або п’ять років. Для того, що б відрізнити таку рідину від інших, на каністру ставиться маркування G12, яка вказує на антифризи підвищеного терміну служби.
Чи допускається змішування антифризів різного кольору?
Якщо з’явилася необхідність долити антифриз до необхідного рівня, то краще придбати рідину того ж кольору, що і використовується в автомобілі спочатку. Це пов’язано з тим, що неможливо передбачити реакцію від змішування різних барвників, що застосовуються в рідинах. Якщо ж все-таки не обійтися без змішування антифризів, то краще це зробити в окремій ємності в невеликих кількостях. Змішана рідина не повинна втратити своєї консистенції і потемніти, неприпустимо утворення осаду.
При повній заміні антифризу, можна купувати рідину будь-якого кольору, вона ні як не позначиться на охолоджуючій здатності. Попередньо потрібно буде повністю злити стару рідину охолодження і заливати нову – синю, червону або зелену, без різниці.
Чи необхідно промивати систему охолодження автомобіля при зміні рідини на антифриз іншого кольору?
Це залежить від стану та забруднення старого антифризу. Якщо рідина, що зливається, чиста, то немає необхідності в промиванні всієї системи, в тому випадку якщо антифриз зі сторонніми предметами, будь це накип або окалини, промивати систему необхідно.
Висновок простий – сучасні рідини для охолоджень безбарвні, надання їм будь-яких відтінків, це побажання лише виробників, і вони не несуть в собі якихось додаткових переваг. Тому не слід переплачувати лише за колір антифризу.