Як економити пальне?

Як економити пальне?

Кожна третя українська родина є власником мінімум одного автомобіля. Але, з різким стрибком та коливанням долара, шаленим ростом цін на пальне утримувати машину стало набагато важче. Що ж робити, якщо автомобіль вам необхідний, але витрати на бензин з’їдають значну частину бюджету? Вихід один – зменшити витрату пального. Скористайтеся нашими порадами зі статті, це допоможе вам зекономити від 15 до 60% суми, яку ви витрачаєте щомісячно на пальне.

Дієві способи економії пального

Відвідайте автосервіс

Цей спосіб навіть не обговорюється. Підвищена витрата пального може бути викликана цілим рядом поломок. Тож регулярні огляди та діагностика допоможуть не лише зекономити на бензині, а і на ремонті та заміні деталей.

Зниження Cx

Cx – це коефіцієнт аеродинамічного опору. Чим більше автомобіль має округлих та опуклих частин, тим цей коефіцієнт менший.

Наприклад, Гелендваген, Cx = 0,55; Лада Пріора, Cx = 0,32; Тойота Пріус, Cx = 0,25; Гоночний болід: Cx = 0,16.

«Ну, добре, зрозуміло. – Спитаєте ви. – А що мені робити з моїм Гелендвагеном? Кувалдою гострі кути обстукувати?» Кути обстукувати не будемо, а ось прибрати дещо з непотрібного – хороша ідея. Ось і табличка корисна:

Елемент Збільшення Cx
Багажник на даху +10%
Відкриті вікна +5%
Відкритий люк +3%
Антена +2%
«Мухобойка» +3%

Якщо ви вже забули, коли востаннє користувалися багажником на даху, то чому б його не зняти? А навіщо кожен третій спотворює свою машину «мухобойкою», нам, мабуть, ніколи не зрозуміти.

Гелендваген, Cx = 0,55
Гелендваген, Cx = 0,55

Зменшення маси автомобіля

Ну, це зрозуміло: менше маса – менше витрата. Перевірте, чи не возите ви з собою непотрібні речі (дитяче крісло, зимову гуму і балони з «незамерзайкою» влітку).

Збиратеся ставити додаткову шумоізоляцію? Пам’ятайте, що вона збільшить масу вашого автомобіля на 50-100 кг, а витрату пального на 0,4-0,7 л. Тобто за шумоізоляцію ви будете платити весь термін служби авто.

Змініть свій стиль водіння

Для когось тут криються нескінченні запаси економії. Який стиль водіння найекономніший? «Розумний» вибір швидкості, плавні розгони і гальмування. Також потрібно враховувати роботу світлофорів та дорожню ситуацію в цілому. Якщо в двох словах: чим рідше ви використовуєте гальмо, тим менше витрачається пального.

З розумом обирайте час для поїздки

Стоїмо в пробці – витрачаємо бензин. Може має сенс виїхати з запасом? Може, взагалі в 6 ранку? Так, ви приїдете раніше, але ви заощадите час і пальне, а цю годинку присвятите власним справам.

З розумом обирайте час для поїздки
З розумом обирайте час для поїздки

Розумно обирайте маршрут

В цьому нам допоможе навігатор. Багато навігаторів забезпечені функцією сповіщення про пробки. Це може заощадити вам кілька годин часу і декілька літрів бензину.

На трасі використовуйте крейсерську швидкість

Крейсерська швидкість – це швидкість, при якій витрата пального мінімальна. Найчастіше вона досягається на останній передачі при частоті обертів 2-2,5 тис. об / хв.

Чим сильніше авто, тим вища крейсерська швидкість. Для «задохликів» типу Форда Фієсти (83 к.с.) ця швидкість – приблизно 90 км / год.

Збільшення швидкості вище крейсерської неминуче призведе до зростання витрат. Наскільки? Візьмемо для прикладу ВАЗ 2105:

  • 80 км / год – 7 л на 100 км
  • 100 км / год – 11 л на 100 км

Дуже часто крейсерську швидкість вказують в сервісній книжці автомобіля. Подивіться, може і у вас вона вказана там.

Правильно вибирайте передачі

Як вже було зазначено, витрата пального мінімальна, коли на тахометрі – 2-2,5 тис. об / хв. Намагайтеся завжди вибирати таку передачу, щоб рухатися саме на цих оборотах.

У сучасних машинах іноді встановлюють спеціальний підказувач, який сигналізує, коли треба переключитися вгору або вниз. Наприкінці поїздки така машина може навіть виставити вам «оцінку по екології».

Якщо у вас автомат, то думати над обраною швидкістю вам, звичайно, не доводиться.

Вибір гуми

Одні шини витрачають пального більше, інші менше. Різниця може досягати 0,5 л на 100 км. Погодьтеся, немало? Вибираючи економні шини, спирайтеся не так на дані виробника, а на реальні тести, які проводять всі провідні авто-видання.

Не ставте колеса більшого радіусу

Багато хто ставить на свої авто колеса більшого радіусу, наприклад, R16 замість R14. Звичайно, можна погодитися з тим, що так машина виглядає «крутіше», але, на жаль, за це доведеться заплатити збільшенням витрат на пальне. На скільки? Достовірних даних ми не знайшли, але ходить повір’я, що 1 см радіусу додає до витрати 1 л на 100 км. Чимало.

Ходить повір'я, що 1 см радіусу додає до витрати 1 л на 100 км.
Ходить повір’я, що 1 см радіусу додає до витрати 1 л на 100 км.

Правильний тиск в шинах

Ми не будемо радити вам перекачувати шини. Так, це дасть зменшення витрат, але якою ціною? Розумніше накачувати їх по верхній планці, рекомендованої виробником.

Взагалі, вважається, що зниження тиску з 2,0 кг/кв. см до 1,5 кг/кв. см веде до перевитрати пального приблизно на 3%. Тому, завжди слідкуйте за тиском в своїх шинах.

Придбайте опалюваний гараж

Відігріти машину взимку нелегко, і поки вона гріється, Згоряє дорогоцінний бензин. Опалюваний гараж може вирішити цю проблему на корені.

Заведіть дисконтну карту

Власники автомобілів, переважно заправляються на одних і тих самих АЗС, наприклад на найближчих до дому – то можливо вартує завести дисконтну карту цієї АЗС. Це займе менше 5 хвилин, але економія від 3% до 10%  від кожної заправки. У більшості великих мереж АЗС, що працюють в Україні є подібні бонусні програми.

 

Залишити відповідь